Podwodny Truman Show czyli Fabien Cousteau w trakcie Misji 31

Fabien Cousteau w trakcie Misji 31
Fabien Cousteau w trakcie Misji 31
Na zdjęciu ekipa z nurkowym sprzętem w wersji high-tech. Są to futurystyczne, podwodne motocykle. Sceneria jak z kosmicznej ekspedycji. 

 

Już kilkakrotnie wspominaliśmy o planowanej przez wnuka Jacques’a Cousteau – Fabiena Cousteau misji podczas której spędzi 31 dni w podwodnej Bazie Aquarius. Ostatnia wzmianka o przygotowaniach do tego wyczynu pojawiła się na naszym portalu w kwietniu br. w artykule: Fabien Cousteau przygotowuje się do Misji 31. Tym razem informujemy, że Misja 31 rozpoczęła się na dobre a Fabien Cousteau już od niemal 2 dni wraz z członkami swojego zespołu przebywa w Aquariusie.

 

Kiedy w czerwcu 1963 roku Jacques Cousteau spędził miesiąc w Shab Rumi, niedaleko miasteczka Port Sudan nad Morzem Czerwonym w podwodnej bazie na głębokości 10 metrów zainteresowani musieli oczekiwać niemal rok – aż do premiery i dystrybucji do kin przełomowego filmu dokumentalnego „Świat bez Słońca” (nagrodzonego Oscarem). Dziś możecie śledzić Fabiena Cousteau na niemal każdym kroku. Jest to podwodny Truman Show – takiego określenia użył Fabien w jednym z wywiadów. Kliknij jeśli chcesz obserwować Misję 31 na żywo.

 

Jak przystało na XXI wiek Misja 31 to prawdziwy reality show –  6 osób żyjących i pracujących razem przez 31 dni w laboratorium wielkości szkolnego autobusu. Dodatkową atrakcją jest fakt, że akcja rozgrywa się pod wodą na głębokości około 20 metrów a scenerię tworzą prawdziwe podwodne rafy i morskie zwierzęta. Co więcej na stronie internetowej misji (http://mission-31.com) można nie tylko obserwować (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bazy) poczynania ekipy, zobaczyć co robią, co jedzą na śniadanie (w trakcie tego wpisu popijali coś-nie dojrzałam cóż takiego i zostawili kubki na stole), ale również znaleźć informacje o wykonanych przez zespół nurkowaniach (zakładka Dive log), zegar odmierzający czas pobytu i wiele, wiele innych. Polecam wizytę na stronie osobom bliżej zainteresowanym tematem.

 

Misja potrwa do 2 lipca br. i nawiązuje do trwającej 1 dzień krócej wyprawy z 1963 roku słynnego Jacques’a Cousteau.


 

 

Źródło: mission-31.com; CNN Tech; CNET


 

Przeczytaj także:

Fabien Cousteau przygotowuje się do Misji 31
Fabien Cousteau przygotowuje się do Misji 31
Aquarius2
Baza Aquarius – podwodny dom
Baza Aquarius
Plany Fabiena Cousteau

Podobne posty

Leave a Comment