Polski rekord świata w ułożeniu kostki Rubika na 100m USTANOWIONY!

Polski rekord świata ustanowiony Najglebiej ulozona kostka Rubika
Polski rekord świata ustanowiony!

Przez ostatnich kilka dni niecierpliwie śledziliśmy poczynania ekipy pretendującej do pobicia rekordu świata poprzez ułożenie na głębokości 100 metrów kostki Rubika. Więcej o przygotowaniach oraz samym rekordzie przeczytacie w artykule: Polscy nurkowie plus kostka Rubika równa się rekord świata?

 

Dziś możemy z radością poinformować, że udało się! Polsce nurkowie ustanowili rekord świata – ułożyli kostkę Rubika na głębokości 100 metrów. Nurkowanie zostało wykonane w Blue Hole w Dahabie. Dzieła dokonał Wojtek Tecław, który w czasie około 1 minuty 16 sekund pokonał magiczną kostkę Rubika.

 

Co ciekawe algorytm (scramble), który został wykorzystany do rozłożenia kostki został wybrany przez niezależnych świadków z bazy nurkowej Planet Divers Dahab w obecności sędziego. Po rozłożeniu przez sędziego kostka została umieszczona w specjalnym worku i zaplombowana. Dopiero na głębokości 100 metrów sędzia zerwał plombę i zaprezentował układ kostki. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery. Następnie Wojtek Tecław przez 10 sekund mógł zapoznać się rozłożeniem kostki oraz rozpocząć jej układanie. Następnie po zakończeniu rubikowej łamigłówki Wojtek przekazał kostkę sędziemu by ten zaprezentował ją przed kamerami. Ułożona kostka została  umieszczona ponownie w worku i wyruszyła wraz z nurkami w długą, dekompresyjną drogę na powierzchnię.


 

Trochę informacji uzyskanych dzień po rekordzie

Całkowity czas denny był zaplanowany na maksymalnie 7 minut. Jednak zespół zmieścił się w 5 minutach, w tym samo ułożenie kostki Rubika w czasie 1 minuta 16 sekund. Całkowity czas nurkowania Wojtka to 100 minut.

 

Film, ze względu na obłędnie wolno działający przesył danych w Egipcie, zostanie udostępniony dopiero po powrocie nurków do Polski tj. po dniu 17 listopada br. Do tego czasu planują trochę ponurkować w Dahabie.

 

Jeśli chodzi o zdrowie, to Wojtek Tecław przyznał, że czuje się dobrze. Jak skromnie zaznaczył układ kostki był w pewnym momencie skomplikowany, jednak poradził sobie. Podkreślił także, że początkowo w mediach pojawiało się wiele sceptycznych komentarzy. Jednak im więcej nurkujących osób mówiło, że jest to super pomysł, tym bardziej motywowało to nurka do dalszych działań.

 

Gratulujemy!


 

Źródło: Facebook Najgłębiej ułożona kostka Rubika


 

Czytaj także:

 

Polscy nurkowie kostka Rubika
Polscy nurkowie plus kostka Rubika równa się rekord świata?
Trzy kostki Rubika pod wodą w minutę
Trzy kostki Rubika pod wodą w minutę

Podobne posty

Leave a Comment