Reakcja Irlandii na ostatnie wypadki nurkowe

Irish Water Safety reaguje na ostatnie wypadki nurkowe
Irish Water Safety

Irlandzka organizacja do spraw bezpieczeństwa wodnego (Irish Water Safety, dalej: IWS) zareagowała po ostatnich pięciu, niezależnych, śmiertelnych wypadkach nurkowych jakie miały miejsce w przeciągu zaledwie miesiąca u wybrzeży Irlandii (poniżej linki do artykułów, w których opisujemy poszczególne zdarzenia).

 

Dyrektor John Leech przyznał, że organizacja IWS jest bardzo zaniepokojona ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami. Jednocześnie wezwał on nurków by przed rozpoczęciem nurkowań w morzu odbyli solidne przeszkolenie oraz porządną praktykę.

 

Jak stwierdził John Leech wielu z nurków, którzy w ostatnim czasie zginęli posiadało niezbędne doświadczenie, jednak panujące na morzu warunki oraz podejmowane przez nich decyzje doprowadziły do tragicznych skutków. Oczywiście podkreślił jak ważna podczas nurkowania jest sprawność fizyczna (niby oczywiste, a jednak…). Niezwykle ważne jest planowanie, kontrolowanie stresu zwłaszcza w przypadku awarii, jednak odpowiedzialne nurkowanie nie obędzie się bez stosownego treningu fizycznego.

 

Nurkowanie z natury nie jest wolne od ryzyka, jednak wszystko zależy jak świadomie będziemy tym ryzykiem zarządzali.

 

Przyłączamy się do apelu!


 

 

Źródło: IWS; rte.ie


 

 

Czytaj o ostatnich wypadkach nurkowych w Irlandii:

Polak zginął podczas nurkowania w Irlandii
Polak zginął podczas nurkowania w Irlandii
Kolejne śmiertelne wypadki nurkowe
Kolejne śmiertelne wypadki nurkowe
Tragiczny wypadek nurkowy na wybrzeżu Donegal
Tragiczny wypadek nurkowy u wybrzeża Donegal

 

Podobne posty

Leave a Comment