Rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata – ponad 100 godzin pod wodą!

Keith Sagray in dry suit
Keith Sagray w uszytym specjalnie na rekordowe nurkowanie skafandrze

Dziś rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata w zanurzeniu w słonych wodach otwartych na obiegu otwartym. Założenie jest naprawdę imponujące – spędzenie nieprzerwanie ponad 100 godzin pod wodą na głębokości około 6 metrów!

 

Przypomnę tylko, że kilka dni temu informowaliśmy o ambitnych planach pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu a aktualny rekord świata w tej kategorii wynosi 72 godziny. Więcej o motywacji do próby ustanowienia tego rekordu jak i o samym nurku przeczytacie w artykule: 144 godziny pod wodą… niemożliwe?

 

Od początku grudnia międzynarodowy zespół zaangażowany w to przedsięwzięcie przebywa i pracowicie spędza czas na wyspie Saint Thomas należącej do Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

 

Pierwszy dzień upłynął ekipie na przygotowaniu miejsca, przede wszystkim podwodnego stanowiska, do próby bicia rekordu świata. Ponadto w środowy wieczór przeprowadzono spotkanie oraz odbyły się ostatnie ustalenia z zespołem wspierającym.

 

Natomiast wczoraj odbyły się testowe zanurzenia, które pozwoliły na sprawdzenie stanowiska oraz sprzętu przed ostateczną próbą. Mamy nadzieję, że nurek Keith Sagray solidnie wyspał się ostatniej nocy na powierzchni wszak na kilka kolejnych przyjdzie mu zapomnieć o wygodnym łóżku i oddechu bez maski pełnotwarzowej!

 

Na bieżąco będziemy informowali Was o tym jak przebiega próba bicia rekordu oraz co dzieje się pod i nad wodą. Tymczasem trzymamy kciuki życząc nurkowi miłego pobytu pod wodą!


 

Update na dzień 6 grudnia 2015 roku

Póki co wyzwanie spędzenia ponad 100 godzin pod wodą przebiega zgodnie z planem. Nurkowanie trwa już nieprzerwanie 28 godzin (ostatnia wiarygodna informacja). Zespół wspierający pracuje na pełnych obrotach by zakończyć przedsięwzięcie sukcesem. Oczywiście przy okazji powstaje mnóstwo materiału filmowego.


 

 

Zapoznajcie się z innymi, rekordowymi nurkowaniami:

Rekord swiata 72 godziny pod woda
72 godziny – nowy rekord najdłuższego nurkowania w słonej wodzie
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Walaa Hafez rekord swiata w najdluzszym nurkowaniu w slonej wodzie
Rekordowe, najdłuższe nurkowanie w słonej wodzie

Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Nowy rekord świata Brytyjczyka
Nowy rekord świata Brytyjczyka

 

 

Źródło: virginislandsdailynews.com; prnewswire.com; Facebook

Podobne posty

Leave a Comment