Co słychać na Koparkach?

Co słychać na Koparkach?
Co słychać na Koparkach?

Zeszły rok przyniósł wiele niepokoju o popularny wśród polskich nurków kamieniołom Koparki. Jak się okazuje obawy były nieuzasadnione. Nurowisko pozostało i funkcjonuje. Póki co z prowizoryczną infrastrukturą, ale zawsze. Zmieniona została oczywiście nazwa: Via Sport Marina „Koparki”.

 

Może po kolei. Wjazd kosztuje 30 zł od osoby (nic nam nie wiadomo o zniżkach dla instruktorów prowadzących kursy). W okresie zimowym w cenie otrzymacie również ciepły poczęstunek w postaci gorących napojów i zupy. Oczywiście korzystanie z wypożyczalni butli (nie wiemy jaki i czy można wypożyczyć także inny sprzęt nurkowy), sprężarkowni oraz z banku gazów jest płatne ekstra.

 

Jeśli chodzi infrastrukturę, to na nurków czeka pawilon administracyjny. Właśnie do niego przylega sprężarkownia z wypożyczalnią butli. Pewna nowość i udogodnienie spotka nurków przyjeżdżających w okresie jesienno zimowym – jest to ogrzewany namiot sferyczny. To właśnie w nim wydawane są ciepłe poczęstunki, takie jak kawa, herbata czy gorąca zupa.

 

Godziny otwarcia.

 

  • Okres zimowy, czyli od 1 grudnia 2014 do 1 marca 2015 roku od godz. 8.00 do godz. 16.00
  • Okres wiosenno-letni w 2015 roku od godz. 8.00 do godz. 20.00

W obu okresach jest możliwość umówienia się na nurkowanie nocne.

Kontakt telefoniczny: +48 530 900 925 lub mailowy: marina.koparki@viasport.pl


 

Centrum nurkowe Koparki - wizja przyszłości
Centrum nurkowe Koparki
Wizja przyszłości

Koparki w przyszłości

Firma planuje zbudowanie kompleksu, który spełni oczekiwania nie tylko osób ceniących sport, rekreację czy aktywny tryb życia, ale również dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć w malowniczej scenerii. Obiekty, które są w planach mają wyróżniać się funkcjonalnością, ekonomiką oraz wysoką estetyką.

 

Baza nurkowa

Ma być nie tylko zapleczem dla społeczności nurkowej, ale również profesjonalnym ośrodkiem szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego. Obiekt ten ma znajdować się na terenie przylegającym bezpośrednio do akwenu. Budynek będzie się składał z 12 wiat, dodatkowo jedna wiata ma pełnić rolę zaplecza socjalnego (sanitariaty i prysznice).

 

Wejście do wody umożliwią nurkom pomosty oraz platformy. Przewidziana jest również zupełnie nowa aranżacja dna zbiornika poprzez stworzenie dydaktyczno-szkoleniowych ścieżek i wielu innych atrakcji dla nurków.

 

Poza bazą powstanie budynek administracyjno-handlowo-hotelowy. To właśnie tu ma się znaleźć sklep ze sprzętem nurkowym i przymierzalnią, nowa wypożyczalnia sprzętu dla nurkujących, sprężarkownia i bank gazów oraz sala restauracyjno-wykładowa dla 20-30 osób. Ponadto powstanie tu nieduży hotel sportowy oraz wiele innych pomieszczeń, które umilą pobyt na Koparkach.

 

Jak tylko uda Nam się zawitać na Koparki, to ustalimy więcej i podzielimy się z Wami wiedzą tajemną oraz fotografiami obiektów. Póki co czekamy na lód…


 

 

Źródło: viasport.pl

Podobne posty

Leave a Comment