Co słychać na Koparkach?

Co słychać na Koparkach?

Co słychać na Koparkach?

Zeszły rok przyniósł wiele niepokoju o popularny wśród polskich nurków kamieniołom Koparki. Jak się okazuje obawy były nieuzasadnione. Nurowisko pozostało i funkcjonuje. Póki co z prowizoryczną infrastrukturą, ale zawsze. Zmieniona została oczywiście nazwa: Via Sport Marina „Koparki”.

 

Może po kolei. Wjazd kosztuje 30 zł od osoby (nic nam nie wiadomo o zniżkach dla instruktorów prowadzących kursy). W okresie zimowym w cenie otrzymacie również ciepły poczęstunek w postaci gorących napojów i zupy. Oczywiście korzystanie z wypożyczalni butli (nie wiemy jaki i czy można wypożyczyć także inny sprzęt nurkowy), sprężarkowni oraz z banku gazów jest płatne ekstra.

 

Jeśli chodzi infrastrukturę, to na nurków czeka pawilon administracyjny. Właśnie do niego przylega sprężarkownia z wypożyczalnią butli. Pewna nowość i udogodnienie spotka nurków przyjeżdżających w okresie jesienno zimowym – jest to ogrzewany namiot sferyczny. To właśnie w nim wydawane są ciepłe poczęstunki, takie jak kawa, herbata czy gorąca zupa.

 

Godziny otwarcia.

 

  • Okres zimowy, czyli od 1 grudnia 2014 do 1 marca 2015 roku od godz. 8.00 do godz. 16.00
  • Okres wiosenno-letni w 2015 roku od godz. 8.00 do godz. 20.00

W obu okresach jest możliwość umówienia się na nurkowanie nocne.

Kontakt telefoniczny: +48 530 900 925 lub mailowy: marina.koparki@viasport.pl


 

Centrum nurkowe Koparki - wizja przyszłości

Centrum nurkowe Koparki
Wizja przyszłości

Koparki w przyszłości

Firma planuje zbudowanie kompleksu, który spełni oczekiwania nie tylko osób ceniących sport, rekreację czy aktywny tryb życia, ale również dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć w malowniczej scenerii. Obiekty, które są w planach mają wyróżniać się funkcjonalnością, ekonomiką oraz wysoką estetyką.

 

Baza nurkowa

Ma być nie tylko zapleczem dla społeczności nurkowej, ale również profesjonalnym ośrodkiem szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego. Obiekt ten ma znajdować się na terenie przylegającym bezpośrednio do akwenu. Budynek będzie się składał z 12 wiat, dodatkowo jedna wiata ma pełnić rolę zaplecza socjalnego (sanitariaty i prysznice).

 

Wejście do wody umożliwią nurkom pomosty oraz platformy. Przewidziana jest również zupełnie nowa aranżacja dna zbiornika poprzez stworzenie dydaktyczno-szkoleniowych ścieżek i wielu innych atrakcji dla nurków.

 

Poza bazą powstanie budynek administracyjno-handlowo-hotelowy. To właśnie tu ma się znaleźć sklep ze sprzętem nurkowym i przymierzalnią, nowa wypożyczalnia sprzętu dla nurkujących, sprężarkownia i bank gazów oraz sala restauracyjno-wykładowa dla 20-30 osób. Ponadto powstanie tu nieduży hotel sportowy oraz wiele innych pomieszczeń, które umilą pobyt na Koparkach.

 

Jak tylko uda Nam się zawitać na Koparki, to ustalimy więcej i podzielimy się z Wami wiedzą tajemną oraz fotografiami obiektów. Póki co czekamy na lód…


 

 

Źródło: viasport.pl

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Polak zginął podczas próby ustanowienia rekordu świata
„To był mój dzień” – wywiad z Jarkiem Macedońskim, rekordzistą świata
Orzeł. Ostatni patrol – rozpoczęto zdjęcia do filmu o legendarnym okręcie
Garda: Polak przygotowuje się do pobicia rekordu świata
The Cave – zapowiedź filmu o akcji jaskiniowej w Tajlandii
Irlandia Donegal: śmiertelny wypadek nurkowy Polaka
Nurkowie Czarnobyla – historia trzech, prawdziwych Bohaterów
USA: udana akcja ratunkowa nurka uwięzionego w jaskini
Attersee: wypadek polskich nurków na Ofen
P jak PLASTIK – nowy znak nurkowy

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Scroll To Top