Jak szybko zakładasz swoją piankę?

Jak szybko ubierasz swoją piankę?
Średni czas 43:13 sekundy

Rekordy świata są ostatnio modne również w świecie nurkowym. Jeden z najnowszych rekordów dotyczy… ubierania neoprenowego skafandra mokrego tzw. pianki!

 

Myślę, że każdy nurek pamięta kłopoty związane z ubraniem pianek neoprenowych przed nurkowaniem. Im grubsza pianka, tym większy problem z założeniem, szczególnie przeciśnięciem stóp czy dłoni.

 

Oczywiście, każdy miał jakiś patent na ów problem, a foliowe reklamówki stały się podstawą wyposażenia posiadaczy skafandrów neoprenowych.

 

Okazuje się, że nawet tak prozaiczna czynność jak założenie pianki może być przedmiotem rekordu Guinnessa. Początkowo było to jedynie noworoczne postanowienie Lindsay Scott, która chciała w 2017 roku ustanowić rekord świata. Pomysłodawczyni przyznaje, że nie była zbyt wybredna jeśli chodzi o rekord. Lindsay zaczęła przeglądać istniejące rekordy świata, jednak nie była przekonana, że uda jej się poprawić którykolwiek z nich. Dopiero po kontakcie z Guinnessem i po negocjacjach udało się zainteresowanej wypertraktować próbę ustanowienia rekordu świata w zakładaniu i zdejmowaniu pianki neoprenowej w 60 sekund.

 

Po 9 miesiącach przygotowań Lindsay przystąpiła do próby. Plan był dość prosty, założyć i zdjąć (ta czynność przysparza mniej problemów nurkom) piankę w czasie 60 sekund. Zobacz więcej zdjęć z tej próby pobicia rekordu świata.

 

Uwaga: czynności – założenie i zdjęcie pianki udało się wykonać w  43,13 sekundy!

 

Na co dzień Lindsay Scott pracuje jako modelka, natomiast w czasie wolnym pasjonuje się nurkowaniem. Rekordzistka przyznaje, że umiejętność szybkiej zmiany ubrania oraz doświadczenie w wodzie przesądziły o wyborze konkurencji. Ostatecznie w dniu 5 listopada bieżącego roku, zaledwie kilka stóp od basenu olimpijskiego w obecności przyjaciół i znajomych Lindsay udało się przystąpić do próby.


 

Źródło: uatrav.com; ozarkradionews.com; nwamedia.photoshelter.com

Podobne posty

Leave a Comment