The Dive – powstaje film o Audrey Mestre

The Dive - powstaje film o Audrey Mestre
The Dive – powstaje film o Audrey Mestre

Zapowiada się nie lada gratka dla fanów dobrego kina i freedivingu. Przygotowania do filmu trwają od 2002 roku, jednak dopiero w tym roku rozpoczną się zdjęcia do filmu The Dive. Fabuła filmu została oparta na życiu Audrey Mestre, jej relacjach z kubańskim nurkiem Francisco „Pipinem” Ferrarasem oraz tragicznej śmierci.

 

To, że na ekrany kin trafi coś naprawdę zaskakującego ręczy osoba producenta – James Cameron, którego znamy z takich produkcji jak Titanic czy Avatar. Jak podają zagraniczne media odtwórczynią głównej roli będzie Jennifer Lawrence – laureatka Oscara za 2012 rok dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie Silver Linings Playbook.

 

Póki co nie zdradzono szczegółów scenariusza choć przyczyna śmierci Audrey Mestre budzi wiele kontrowersji. Francuska biolożka zginęła w dniu 12 października 2002 roku podczas próby pobicia rekordu świata w kategorii No limits (należącego do dziś do Tanyi Streeter a ustanowionego w dniu 17 sierpnia 2002 roku na głębokości 160 metrów). Wiadomo jedynie, że na głębokości ponad 160 metrów pojawił się problem z balonem wypornościowym, dokładniej z butlą, a której miał znajdować się gaz do napełnienia balonu – jedynej gwarancji bezpiecznego powrotu Audrey na powierzchnię.

 

Nie można oprzeć się przekonaniu, że w tych ostatnich chwilach życia Audrey zawiódł ją nie tylko balon. Wydobycie nieprzytomnej freediverki na powierzchnię zajęło około 9 minut (dla porównania całe jej nurkowanie miało trwać około 3 minut). W chwili śmierci Audrey Mestre miała zaledwie 28 lat.

 

Powstało wiele, mniej lub bardziej przekonywujących historii na temat ostatniego zanurzenia Audrey i przyczyn tragedii. Jedna z nich obwiniająca Ferrerasa winą za tragedię została przedstawiona przez Carlosa Serrę – współorganizatora feralnego nurkowania, w książce The Last Attempt. Natomiast Pipin wydał The Dive: A Story od Love and Obsession, w której opisał życie żony.

 

Koniecznie obejrzyjcie film No limits, który pokazuje jeden z punktów widzenia tragicznego zanurzenia Audrey Mestre.


 

https://vimeo.com/70997378


 

 

Źródła: mnn.com; The Guardian; theverge.com

Podobne posty

Leave a Comment