Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Titanic – niezwykła wystawa

Miło nam poinformować nurkową społeczność o niezwykłej, najsłynniejszej, mobilnej wystawie świata Titanic the Exhibition. Już niedługo ekspozycja zadomowi się na pół roku w Pałacu Kultury i Nauki. Polecamy, wszystkim pasjonatom wraków oraz laikom, którzy pragną przenieść się w przeszłość, przespacerować w zrekonstruowanych pomieszczeniach legendarnego statku wśród ponad 200 wydobytych z niego przedmiotów.

 

Choć wrak oryginalnie spoczywa w Atlantyku na głębokości niemal 4000 metrów, dużo poniżej zasięgu nurka technicznego, to już 9 kwietnia br. będziemy mogli wejść na pokład Titanica. Wśród podwodnych atrakcji związanych z legendarnym transatlantykiem znajduje się między innymi makieta przedstawiająca obecny stan wraku.

 

Autorem koncepcji wystawy jest słynny szwedzki marynista Claes-Göran Wetterholm, uczestnik czterech ekspedycji do legendarnego wraku, człowiek, który od wielu lat pasjonuje się historią transatlantyku. Połączone przez twórców ekspozycji losy pasażerów statku wraz z prezentacją należących do nich przedmiotów tworzą barwną, wzruszającą i przejmującą opowieść. Nic dziwnego, że ta niezwykła wystawa spotkała się z tak dobrym przyjęciem na całym świecie. Tylko w Europie obejrzało wystawę Titanica około miliona osób.


 

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Zastawa stołowa z Titanica

Zanurzenie w oceanie eksponatów

Cały szpej, dziesiątki kilogramów sprzętu możemy pozostawić w domu, bez obaw o planowanie i zabezpieczenie odpowiednich ilości gazów. Tym razem zanurzymy się w oceanie eksponatów pochodzących z wraku Titanica, które zostały umieszczone na 2000 m² w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Tym razem nie musicie szukać artefaktów w mulistym dnie, czekają one wyeksponowane na zwiedzających. Wśród przedmiotów znajdują się między innymi: dziecięce buciki, oryginalny serwis stołowy, pocztówka napisana przez pasażera trzeciej klasy, prywatne zdjęcia podróżnych czy dziennik prowadzony na bieżąco aż do dnia katastrofy. Niektóre z przedmiotów zostały podarowane przez osoby, które przeżyły katastrofę Titanica. Każdy eksponat (biżuteria, przedmioty codziennego użytku, listy, pamiętniki, zdjęcia, odzież), to niepowtarzalna, związana z konkretną osobą historia. Historia, którą można zrekonstruować w najdrobniejszych szczegółach.


 

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Pled zabrany do szalupy
Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Ławka z pokładu Titanica

 


 

Replika wielkich schodów dziobowych Titanica
Replika wielkich schodów dziobowych Titanica

Repliki elementów Titanica

Jednak wystawa, to nie tylko przedmioty, to także pełnowymiarowe, zrekonstruowane na podstawie wszelkich dostępnych dokumentów pomieszczenia legendarnego statku. Pozwolą one zwiedzającym przenieść się przeszłość i poznać warunki pobytu na Titanicu.

 

Poczynając od takich elementów trapu wejściowego dla pasażerów pierwszej klasy, przez 9-metrowy korytarz pierwszej klasy, oznaczony numerem B-61 apartament pierwszej klasy. Po pełnych przepychu wnętrzach I klasy możecie rozgościć się w surowych wnętrzach – kabinie klasy trzeciej. Oprócz wielkich schodów dziobowych będzie można zerknąć również do pomieszczenia radiotelegrafisty.


 

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Zrekonstruowana kabina Titanica
Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Apartament na Titanicu

 


 

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Pomieszczenie radiotelegrafisty

Jednymi z ciekawszych fragmentów ekspozycji jest fragment góry lodowej wykonany z bloku prawdziwego lodu oraz ponad 3-metrowa makieta Titanica.

 

Dzięki wystawie Titanic nie tylko zgłębicie historie poszczególnych pasażerów, zobaczycie, jak wyglądał proces promocji rejsu i pozyskiwania pasażerów oraz poznacie przebieg feralnej podróży.

 

Ekspozycja dostosowana jest dla widza w każdym wieku. Miejsce to każdego z nas, bez względu na wiek oczaruje swoją magią i niezwykłą historią o niezatapialnym transatlantyku, pochłoniętym przez ocean już w swoim pierwszym dziewiczym rejsie. Dodatkowego uroku dodadzą sale Pałacu Kultury i Nauki, w których zagości wystawa.


 

Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie
Wystawa Titanic

Titanic niezwykła wystawa – witamy na pokładzie!

Miejsce: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, IV piętro, Warszawa, plac Defilad 1

 

Czas trwania: 9 kwietnia – 9 października w godz.: 9-20

 

Ceny biletów: od 25-50 zł, nabędziecie w kasach przed wejściem na wystawę na IV piętrze PKiN oraz online: bilety na Wystawę Titanica

Więcej informacji o wystawie na www.wystawatitanic.com.pl


 


 

Źródło: materiały prasowe


 

Zapraszamy także do wrocławskiego muzeum Hydropolis:

Wrocławskie Hydropolis – muzeum poświęcone wodzie
Wrocławskie Hydropolis – muzeum poświęcone wodzie

Podobne posty

2 Thoughts to “Titanic niezwykła wystawa już niedługo w Warszawie”

  1. Kamila

    Co za bzdury… rzeczy wyłowionych z Titanica jest na wystawie dosłownie kilka… srebrna zastawa i wiele innych rzeczy pochodzi z roznych statków White Star Line.

    1. Ula

      Dziękujemy za Pani opinię. Wszystkie informacje zamieszczone w artykule zostały przekazane mediom przez organizatora wystawy.

Leave a Comment