Trwają zawody Vertical Blue 2016

Vertical Blue 2016
Trwają zawody Vertical Blue 2016

Od dwóch dni trwają prestiżowe zawody Vertical Blue 2016. Tradycyjnie już na Bahamach spotyka się światowa czołówka freediverów. Zapowiada się emocjonująco oraz rekordowo!

 

Tegoroczne zawody są wyjątkowe, bowiem wśród uczestników występuje niemal parytet płci, 21 startujących kobiet oraz 23 panów. Pokazuje to zmianę, faktycznie panie coraz częściej nurkują, zarówno na bezdechu jak i z akwalungiem.


 

Zobaczcie zapowiedź zawodów VB 2016


 

Już pierwszy dzień zmagań freediverów przyniósł aż 9 rekordów krajowych! Pokazuje to tylko jak silna grupa spotkała się nad Dean’s Blue Hole. Wyobraźcie sobie, że to dopiero początek emocjonujących chwil… bowiem VB potrwają aż do 2 maja br.

 

Tutaj na bieżąco możecie śledzić wyniki zmagań freediverów. Tymczasem zapraszam do obejrzenia relacji z pierwszego dnia zawodów VB.

 


 

Przypomnę tylko, że podczas zawodów Vertical Blue w 2014 roku Mateusz Malina poprawił rekord Polski w kategorii FIM (Free Immersion) zanurzając się na głębokość 113 metrów! (więcej: Free Immersion – rekord Polski Mateusza Maliny).

 

Niestety z zawodami Vertical Blue związana jest również tragiczna historia. W 2013 roku podczas próby zanurzenia na głębokość 72 metrów miał miejsce śmiertelny wypadek, zginął amerykański freediver Nicholas Mevoli (więcej: Tragiczna śmierć freedivera).


 

Zobaczcie podróż Williama Trubridge’a na 90 metr nakręconą przez śledźącego freedivera podwodnego drona

https://www.youtube.com/watch?v=y2vk3XB-fng&feature=youtu.be


 

 

Źródło: Facebook Vertical Blue

Zdjęcie: Daan Verhoeven


 

Czytaj także o ostatnich rekordach polskich freediverek:

Agata Bogusz rekord FIM
Agata Bogusz poprawiła rekord Polski w kategorii FIM
Magdalena Solich rekord DNF
Nowy rekord Polski w DNF kobiet!
DYN kobiet rekord Polski
Freedivingowo-rekordowo. Panie ustanawiają nowy rekord Polski w DYN

Podobne posty

Leave a Comment