Wieża nurkowa w Berlinie

wieża nurkowa w Berlinie
Wieża nurkowa w Berlinie

Części z Was być może znane jest to miejsce, jeśli nie, to przybliżamy interesujące nurowisko na mapie nurkowej Niemiec.

 

Współrzędne miejsca:

52°30’28” N; 13°11’52″E

 

Wieża nurkowa w Berlinie powstała w 1974 roku. Składa się ona z wysokiej na około 12 metrów, stalowej wieży wypełnionej 31 kubików wody (= 8 m słupa wody). Bezpośrednio z wieżą połączona jest komora ciśnieniowa dla 6 osób z miejscem dla każdej z nich na oddychanie tlenem lub innymi gazami mieszanymi (trimiksowymi). W wieży nurkowej oraz w komorze ciśnieniowej mogą być symulowane nurkowania do głębokości 150 metrów.

 

Jednak chętni mogą uczestniczyć w symulacji maksymalnej głębokości 50 metrów. Nurkowie mogą tu w bezpiecznych warunkach wykonywać nurkowania przekraczające 30 metrów. Takie szkolenie pozwala na lepsze przygotowanie do głębokich nurkować w wodach otwartych. Z pewnością jest to niepowtarzalne przeżycie.


 

wieża nurkowa w Berlinie3Wieża nurkowa w Berlinie jest wykorzystywana do:

 

  • szkolenia nurków sportowych oraz zawodowych,
  • leczenia wypadków nurkowych,
  • badań dotyczących zdolności do nurkowania,
  • działalności naukowej w zakresie medycyny podwodnej,
  • testowania nowego sprzętu pod ciśnieniem 15 barów.

 

wieża nurkowa w Berlinie
Wieża nurkowa w Berlinie

Przebieg nurkowania:

 

Najpierw bez jakiegokolwiek moczenia (zanurzania się) jesteśmy sprężani do ciśnienia panującego na głębokości 42 metrów.

 

Następnie zanurzamy się na głębokość 8 m. W ten sposób osiągamy 50 m.

 

Warto zwrócić uwagę na odgłosy wydobywające się z kapsuły, ciśnienie 6 atmosfer robi swoje. Znajdujące się w kapsule piłki tenisowe spłaszczają się jak kartka papieru…


 

Wieża nurkowa w Berlinie jest dostępna dla wszystkich nurków. Na miejscu doświadczony zespół obsługujący komorę ciśnieniową będzie dbał o Wasze bezpieczeństwo. Wszystkie nurkowania odbywają się pod ścisłą kontrolą lekarską, można indywidualnie dopasować do swojego profilu nurkowania. Co więcej na życzenie można otrzymać dvd z nagranym nurkowaniem.


 

Koszt:

 

Za nurkowanie na 50 metrów dla maksymalnie sześciu osób zapłacimy:

  • 150 euro od poniedziałku do czwartku,
  • 190 euro od piątku do niedzieli.

 


 

 


 

Podobne posty

Leave a Comment