William Trubridge zanurkuje na żywo

William Trubridge
William Trubridge

William Trubridge otrzymał a co więcej przyjął propozycję kanału National Geographic. Podejmie on próbę zanurkowania na jednym oddechu głębiej niż wysokość Statuy Wolności (93 metry wraz z cokołem). Podczas całego nurkowania towarzyszyć mu będą kamery.

 

Ten ekstremalny wyczyn będzie można oglądać na żywo. 33-letni, aż 15-krotny rekordzista świata, William Trubridge zanurkuje na wstrzymanym oddechu na głębokość około 107 metrów (350 stóp). Wydarzenie zaplanowane jest w najbardziej znanym wszystkim freediverom miejscu – Dean’s Blue Hole, najgłębszej dziurze na Bahamach. Telewizyjna relacja obejmuje także dokumentację przygotowań Williama do nurkowania a także zachowanie jego ciała w trakcie czynności, z którą większość ludzi nigdy nie będzie w stanie sobie poradzić.

 

W swoim komunikacie szef National Geographic przyznał, że od ponad 125 lat magazyn prezentuje odkrywców, ludzi którzy przekraczają granice ludzkich możliwości. Również głębokie zanurzenie Williama Trubridge należy do takich wyzwań. Bez wątpienia będzie to na tyle ekscytujący wyczyn, że na chwilę wszyscy wstrzymamy oddech.

 

William Trubridge
William Trubridge
Wielokrotny rekordzista świata

W 2011 roku freediver William Trubridge ustanowił rekord świata w free immersion (FIM – zanurzenie przy linie, bez płetw) zanurzając się na 121 metrów w czasie 4 minut i 13 sekund.

 

Wcześniej, bo w 2010 roku ustanowił on rekord w constant weight without fins (CNF – stały balast bez płetw) zanurzając się na 101 metrów.

 

Oba rekordy wciąż pozostają niepobite. Czekamy zatem co William pokaże w trakcie nurkowania dla National Geographic.


 

 

Źródła: mnn.com; hollywoodreporter.com


 

 

Przeczytaj o śmiertelnym wypadku freedivera w Dean’s Blue Hole:

 

Nicholas Mevoli
Tragiczna śmierć freedivera

Podobne posty

One Thought to “William Trubridge zanurkuje na żywo”

  1. michalos100

    piękne info, akurat dla mnie, za chwilę zaczynam cwiczyc oddech 🙂

Leave a Comment