Wypadek nurkowy na Attersee

Wypadek nurkowy na Attersee
Wypadek nurkowy na Attersee

Dziś wyjątkowy dzień zadumy, wspomnień…

 

Dla nas tym bardziej szczególny, że spędzony na nurkowisku Schwarze Brücke (Czarny Most) na Attersee. Po nurkowaniu zapaliliśmy znicz pod krzyżem. Niestety nasz spokój nie trwał długo. W trakcie pakowania sprzętu około godziny 13 zobaczyliśmy lądujący nieopodal helikopter.

 

Okazało się, że na miejscu nurkowym Dixi miał miejsce wypadek. Nie znamy przyczyn awaryjnego wynurzenia nurka z głębokości około 10 metrów. Wiadomo, że został on przetransportowany helikopterem do  szpitala w Vöcklabruck. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Niestety wczoraj dotarła do nas inna, smutna wiadomość. We włoskiej jaskini Fontanazzi miał miejsce śmiertelny wypadek nurkowy. Ofiara, 25-letni Niemiec został odnaleziony około 120 metrów od wejścia do jaskini, na głębokości około 18 metrów. Przypomnę tylko, że jest to już drugi w tym roku śmiertelny wypadek nurkowy we włoskiej Fontanazzi. Poprzedni miał miejsce w dniu 5 stycznia, podczas kursu nurkowania jaskiniowego zginął wtedy 29-letni Polak (więcej: Śmiertelny wypadek nurkowy we włoskiej jaskini Fontanazzi).


 

 

Źródło: heute.at; fanpage.it

Podobne posty

Leave a Comment