Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu

Keith Sagray koniec próby pobicia rekordu

Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu

Jeszcze dzisiaj aktualizowaliśmy wpis Rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata – ponad 100 godzin pod wodą! informując, że wszystko przebiega zgodnie z planem a nurek Keith Sagray spędził już pod wodą 28 godzin.

 

Niestety z najświeższych doniesień wynika, iż próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu została przerwana w 35 godzinie. Problemy pojawiły się w 31 godzinie nurkowania, kiedy to doszło do awarii suchego skafandra polegającej na rozszczelnieniu kryzy szyjnej. Niestety zalanie suchego skafandra pomimo heroicznej pracy całego zespołu i prób rozwiązania problemu okazało się usterką nie do pokonania pod wodą. Międzynarodowa ekipa wspierająca po ponad 4 godzinach walki z uszkodzeniem odbyła trudną rozmowę zakończoną decyzją o przerwaniu próby pobicia rekordu. Nurek przyznał, że fizycznie czuje się doskonale.

 

Ostatecznie zespół uznał to nurkowanie za 35 godzinne, solidne szkolenie, które okazało się również bardzo cenną lekcją. Tym samym nurkowie zapowiadają, że to nie koniec, nie mają zamiaru się poddać. Obecnie trwa 24-godzinna przerwa powierzchniowa, w której rozwiązany zostanie problem nieszczelnego suchego skafandra.

 

Już jutro planowane jest kolejne podejście do próby pobicia rekordu świata. Pozostaje nam bacznie śledzić poczynania i życzyć powodzenia!


 

Update na dzień 7/8 grudnia 2015 roku

Coral World St Thomas

Miejsce, w którym odbędzie się próba pobicia rekordu świata

Zespół wsparcia uprał się z przeciwnościami losu i dokonał niezbędnych napraw. Dziś w godzinach porannych czasu lokalnego rozpocznie się kolejna próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w wodach otwartych. Wiadomo także, że podwodne stanowisko jest już gotowe i czeka na nurka oraz zespół wspierający.

 

O godzinie 21:46 lokalnego czasu lokalnego (2:46 w Polsce) Keith Sagray zanurzył się…. Tym samym rozpoczęła się kolejna próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w wodach otwartych.

 

Wiemy już, że druga próba odbywa się w innym, bardziej wytrzymałym suchym skafandrze. Ponadto pierwotne założenie spędzenia pod wodą 144 godzin zostało uznane za nierealne, a nurek podkreślił, że w granicach jego możliwości jest nadal nurkowanie trwające 100 godzin.


 

Update na dzień 10 grudnia 2015 roku

Zdecydowano o ostatecznym zakończeniu próby pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w otwartych wodach. Niestety zespół przyznał, że napotkał zbyt wiele przeszkód, których nie był w stanie pokonać bez dodatkowego wsparcia logistycznego. Ze względu na ograniczony czas pobytu na wyspie nie są w stanie kontynuować projektu i zaangażować dodatkowego wsparcia (dodam tylko, że ponoć logistyczną oferował jeden z poprzednich rekordzistów – Allen Sherrod).

 

Zespół realnie ocenił, że posiadany sprzęt, doświadczenie i umiejętności są niewystarczające dla osiągnięcia pierwotnie zamierzonego celu. Tym samym kończy się przygoda z próbą pobicia rekordu a w Księdze Rekordów Guinnessa najdłuższe zanurzenie w słonych wodach otwartych wynosi 72 godziny.


 

Więcej o tej próbie pobicia rekordu świata przeczytacie w artykułach:


 

 

Zapoznajcie się z innymi, rekordowymi nurkowaniami: 

Źródło: Facebook

2 komentarze

  1. Facetowi by się taki exosuit zdał zamiast suchego D… jak dupa. Szkoda…

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

PADI Women’s Dive Day 2018 za tydzień!
Belgijski nurek Marc Sluszny zginął w Font Estramar
Powstała grupa Jolly Diver SHE – stworzona dla nurkujących KOBIET!
Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!
Wypadek nurkowy na kamieniołomie Zakrzówek
48 kobiet nurkujących jednocześnie – próba ustanowienia rekordu świata
Kamieniołom Piechcin: śmiertelny wypadek nurkowy
VI Zlot Freediverek już w lipcu na Kaszubach!
Polka zginęła na Ofen Attersee
Nurek z Polski zaginął na wraku Bremerhaven

Na wesoło

Święty Mikołaj nurkujący w akwarium

Jaka to roślina?

Chara hispida (Ramienica kosmata)

Co to za zwierzę?

Parupenus foskali

Nurkowości

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Google Plus

Scroll To Top