Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu

Keith Sagray koniec próby pobicia rekordu
Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu

Jeszcze dzisiaj aktualizowaliśmy wpis Rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata – ponad 100 godzin pod wodą! informując, że wszystko przebiega zgodnie z planem a nurek Keith Sagray spędził już pod wodą 28 godzin.

 

Niestety z najświeższych doniesień wynika, iż próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu została przerwana w 35 godzinie. Problemy pojawiły się w 31 godzinie nurkowania, kiedy to doszło do awarii suchego skafandra polegającej na rozszczelnieniu kryzy szyjnej. Niestety zalanie suchego skafandra pomimo heroicznej pracy całego zespołu i prób rozwiązania problemu okazało się usterką nie do pokonania pod wodą. Międzynarodowa ekipa wspierająca po ponad 4 godzinach walki z uszkodzeniem odbyła trudną rozmowę zakończoną decyzją o przerwaniu próby pobicia rekordu. Nurek przyznał, że fizycznie czuje się doskonale.

 

Ostatecznie zespół uznał to nurkowanie za 35 godzinne, solidne szkolenie, które okazało się również bardzo cenną lekcją. Tym samym nurkowie zapowiadają, że to nie koniec, nie mają zamiaru się poddać. Obecnie trwa 24-godzinna przerwa powierzchniowa, w której rozwiązany zostanie problem nieszczelnego suchego skafandra.

 

Już jutro planowane jest kolejne podejście do próby pobicia rekordu świata. Pozostaje nam bacznie śledzić poczynania i życzyć powodzenia!


 

Update na dzień 7/8 grudnia 2015 roku

Coral World St Thomas
Miejsce, w którym odbędzie się próba pobicia rekordu świata

Zespół wsparcia uprał się z przeciwnościami losu i dokonał niezbędnych napraw. Dziś w godzinach porannych czasu lokalnego rozpocznie się kolejna próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w wodach otwartych. Wiadomo także, że podwodne stanowisko jest już gotowe i czeka na nurka oraz zespół wspierający.

 

O godzinie 21:46 lokalnego czasu lokalnego (2:46 w Polsce) Keith Sagray zanurzył się…. Tym samym rozpoczęła się kolejna próba pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w wodach otwartych.

 

Wiemy już, że druga próba odbywa się w innym, bardziej wytrzymałym suchym skafandrze. Ponadto pierwotne założenie spędzenia pod wodą 144 godzin zostało uznane za nierealne, a nurek podkreślił, że w granicach jego możliwości jest nadal nurkowanie trwające 100 godzin.


 

Update na dzień 10 grudnia 2015 roku

Zdecydowano o ostatecznym zakończeniu próby pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu w otwartych wodach. Niestety zespół przyznał, że napotkał zbyt wiele przeszkód, których nie był w stanie pokonać bez dodatkowego wsparcia logistycznego. Ze względu na ograniczony czas pobytu na wyspie nie są w stanie kontynuować projektu i zaangażować dodatkowego wsparcia (dodam tylko, że ponoć logistyczną oferował jeden z poprzednich rekordzistów – Allen Sherrod).

 

Zespół realnie ocenił, że posiadany sprzęt, doświadczenie i umiejętności są niewystarczające dla osiągnięcia pierwotnie zamierzonego celu. Tym samym kończy się przygoda z próbą pobicia rekordu a w Księdze Rekordów Guinnessa najdłuższe zanurzenie w słonych wodach otwartych wynosi 72 godziny.


 

Więcej o tej próbie pobicia rekordu świata przeczytacie w artykułach:

Keith Sagray rekord świata
Rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata – ponad 100 godzin pod wodą!
Proba pobicie rekordu 144 godziny
144 godziny pod wodą… niemożliwe?

 

 

Zapoznajcie się z innymi, rekordowymi nurkowaniami:

Rekord swiata 72 godziny pod woda
72 godziny – nowy rekord najdłuższego nurkowania w słonej wodzie
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Walaa Hafez rekord swiata w najdluzszym nurkowaniu w slonej wodzie
Rekordowe, najdłuższe nurkowanie w słonej wodzie

Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Nowy rekord świata Brytyjczyka
Nowy rekord świata Brytyjczyka

 

Źródło: Facebook

Podobne posty

2 Thoughts to “Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu”

  1. Antek

    Facetowi by się taki exosuit zdał zamiast suchego D… jak dupa. Szkoda…

    1. Ula

      Pomimo tego nie ma zamiaru się poddać, tylko 24 godziny odpoczynku i kolejna próba! Trzymamy kciuki.

Leave a Comment