Zatonął okręt Piratów z Karaibów – Brig Unicorn

Zatonął okręt Piratów z Karaibów - Brig Unicorn
Okręt Brig Unicorn
Kard z filmu Piraci z Karaibów:
Klątwa Czarnej Perły

W ostatnią sobotę (24 maja br.) nieopodal położonej na Morzu Karaibskim wyspy Saint Vincent zatonął Bring Unicorn – okręt znany przede wszystkim z Piratów z Karaibów. Ten piracki statek pojawiał się także w kilku innych filmach z Hollywood.

 

Według doniesień okręt płynął z Saint Lucia do Saint Vincent w celu naprawy. Napotkał po drodze nieoczekiwane trudności i zatonął. Nie została potwierdzona dokładna liczba osób znajdujących się na pokładzie. Prawdopodobnie była to 9-cioosobowa załoga wraz z kapitanem. Na szczęście wszyscy zostali uratowani przez Straż Przybrzeżną Saint Vincent.


Brig Unicorn został zbudowany w Finlandii w 1948 roku. Był on przeznaczony do przewozu ładunków, pływał głównie wokół Karaibów. Od 1970 roku był często używany jako atrakcja turystyczna, odbywały się na nim rejsy po Karaibach. Od jakiegoś czasu ten 45-metrowy statek był zacumowany w porcie w Zatoce Rodney na wyspie Saint Lucia, gdzie stanowił lokalną atrakcję, był wykorzystywany jako restauracja i mini bar. Okręt ten był dumą mieszkańców wyspy jeszcze przed tym jak wykorzystano go w hollywoodzkiej produkcji.

 

Okręt Piratów z Karaibów
Okręt Piratów z Karaibów

66-letni statek Brig Unicorn przeszedł wiele, jednak jego życiową rolą było wystąpienie u boku Johnny Deppa – ekscentrycznego pirata Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów. Zagrał aż w trzech częściach tej super produkcji, jako The Henrietta w Klątwie Czarnej Perły oraz The Terrasaw w Skrzynia umarlaka i Na krańcu świata. Ten potężny statek był również wykorzystany jako statek niewolników w nagrodzonym Złotym Globem telewizyjnym serialu Korzenie (Roots) z 1977 roku.


Nie ulega wątpliwości, że jednostka ta była magiczna. Śmiem twierdzić, że był to najbardziej znany we współczesnym świecie statek piracki.


 

 


 

 

Źródło: dailymail.co.uk; caribbean360.com


 

 

Zobacz także:

Legendarna Santa Maria Kolumba odnaleziona
Legendarna Santa Maria Kolumba odnaleziona

Podobne posty

Leave a Comment