Złowiono rekordowego tuńczyka błękitnopłetwego

Złowiono rekordowego tuńczyka błękitnopłetwego

Złowiono rekordowego tuńczyka błękitnopłetwego

W Nowej Zelandii złowiono ogromnego pacyficznego tuńczyka błękitnopłetwego. Złapany na haczyk okaz waży bagatela 411,6 kilogramów (907 funtów) i może zostać światowym rekordzistą.

 

Wędkarzem okazała się 56-letnia kobieta – Donna Pascoe, która przyznaje, że jak zobaczyła naciągniętą linkę pomyślała jedno: to musi być coś ogromnego. Rekordowy tuńczyk złapał się na haczyk o godzinie 9:10, wtedy też rozpoczęła się prawdziwa walka. Dodatkowo pracę umilał wiatr wiejący 8 w skali Beauforta (35 węzłów)!

 

Zwijając linkę wędkarze nie mięli pojęcia co zobaczą na jej końcu. Wreszcie po trzech godzinach ryba znalazła się na powierzchni a kapitan łodzi krzyknął: „Tuńczyk, rekord świata!”. Pacyficzny tuńczyk błękitnopłetwy ważący 411,6 kg został złapany po ponad trzygodzinnej walce podczas zawodów, które odbyły się 19. lutego bieżącego roku.


 

Złowiono rekordowego tuńczyka błękitnopłetwego2

Złowiono rekordowego tuńczyka błękitnopłetwego

W minionym tygodniu nowozelandzka Rada Wędkarstwa Sportowego przyznała, że jest to największa ryba złapana kiedykolwiek przez kobietę wędkarza w Nowej Zelandii.

 

Jednak apetyt, niekoniecznie na zjedzenie tej ryby, jest znacznie większy. Okazuje się złapany egzemplarz tuńczyka błękitnopłetwego jest o niemal 59 kilogramów (130 funtów) cięższy niż prowadzący na liście Międzynarodowego Stowarzyszenia Wędkarskiego (IGFA) tuńczyk pacyficzny złowiony w Nowej Zelandii przez Kevina Bakera we wrześniu ubiegłego roku.

 

Nowozelandzka Rada Wędkarstwa Sportowego już zapowiedziała, że złoży szczegółowy raport z połowu Donny Pascoe do IGFA. Jednak weryfikacja zgłoszenia może zająć kilka tygodni lub nawet miesięcy.

 

Niezależnie od tego czy nazwisko Donny Pascoe pojawi się w księdze rekordów, to z pewnością doświadczenie połowu tak olbrzymiego tuńczyka zapamięta ona na całe życie. Wędkarz przyznaje, że była tak podekscytowana, że nawet nie czuła bólu podczas wciągania ryby. W sumie jakiego połowu można się spodziewać jeśli łowi się z łodzi o nazwie Gladiator?

 

Wyobraźcie sobie jakby to było spotkać ławicę takich tuńczykowych kolosów pod wodą. To dopiero byłoby niezapomniane przeżycie.


 

 

Źródło: petethomasoutdoors.com


 

 

Zobacz także:

 

 

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Nie taki CCR straszny… pierwszy rok na obiegu zamkniętym
Konferencja Baltictech 2019 zbliża się wielki nurkami!
Krzysztof Starnawski przegłębił Sorgente del Gorgazzo: 222m
Dwa śmiertelne wypadki nurkowe Polaków
Polak zginął podczas próby ustanowienia rekordu świata
„To był mój dzień” – wywiad z Jarkiem Macedońskim, rekordzistą świata
Orzeł. Ostatni patrol – rozpoczęto zdjęcia do filmu o legendarnym okręcie
Garda: Polak przygotowuje się do pobicia rekordu świata
The Cave – zapowiedź filmu o akcji jaskiniowej w Tajlandii
Irlandia Donegal: śmiertelny wypadek nurkowy Polaka

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Scroll To Top