Znamy termin próby pobicia rekordu świata przez Jenny Lord

Znamy termin próby pobicia rekordu świata przez Jenny Lord
Jenny Lord – rekord świata na horyzoncie

Kiedy w styczniu br. pisałam o planowanych na 2016 rok próbach pobicia rekordu świata przez panie (więcej: Czy kobieta pobije w tym roku rekord w najgłębszym zanurzeniu?), nie znałam jeszcze żadnej dokładnej daty. Dziś mogę podzielić się informacją o terminie próby ustanowienia rekordu świata w najgłębszym kobiecym zanurzeniu w wykonaniu Jenny Lord.

 

Próba Jenny Lord jest zaplanowana na dzień 18 września br. Czy nie jest to znajoma data? Dokładnie 2 lata temu, Ahmed Gabr rozpoczynał swoje nurkowanie w tym samym dniu. Magia liczb? Miejsce, to oczywiście Dahab.

 

Jako ciekawostkę dodam, że zespół wsparcia ma się składać wyłącznie z kobiet. Panie mają zamiar pokazać światu nurkowemu, że kobiety też potrafią! Przypomnę tylko, że obecnie rekord najgłębszego, kobiecego zanurzenia należy do Verny van Schaik. Został on ustanowiony niemal 12 lat temu w kultowej jaskini Boesmansgat i wynosi 221 metrów.


 

Oczywiście plany to jedno a wykonanie, to coś zupełnie innego. Piszę o tym w kontekście planowanego na koniec marca br. przez Egipcjanina Waela Omara nurkowania na głębokość 400 metrów. Nurkowe media obiegła jedynie informacja, że próba taka ma się odbyć. Podawano niewiele szczegółów. Do dziś nie znalazłam żadnych wiadomości na temat rzeczonego zanurzenia. Czy zostało odwołane, przełożone a może doszło do próby? Aktualnie możemy jedynie dywagować…


 

Czytaj także:

Czy kobieta pobije w tym roku rekord w najgłębszym zanurzeniu?
Czy kobieta pobije w tym roku rekord w najgłębszym zanurzeniu?
Jenny Lord pretendujaca do rekordu swiata
Jenny Lord zapowiada pobicie rekordu świata
Cristina Dimitrova nurek na 201 metrow
Kobiece zanurzenie na głębokość 201 metrów!

 

Zerknijcie również na ostatnie rekordy polskich freediverek:

Agata Bogusz rekord FIM
Agata Bogusz poprawiła rekord Polski w kategorii FIM
Magdalena Solich rekord DNF
Nowy rekord Polski w DNF kobiet!
DYN kobiet rekord Polski
Freedivingowo-rekordowo. Panie ustanawiają nowy rekord Polski w DYN

 

Źródło: własne

Zdjęcie: materiały prasowe

Podobne posty

Leave a Comment