Życie na krawędzi w kinach już jutro – 9 czerwca

Życie na krawędzi
Życie na krawędzi

Już jutro czyli 9 czerwca 2015 roku o godzinie 19:00 w 17 kinach sieci Multikino będzie miał miejsce pokaz niezwykłego filmu o sportach ekstremalnych Życie na krawędzi (Attention – A Life in Extremes).

 

Film to 90-minutowy dokument, który opowiada historię trzech niezwykłych ludzi, sportowców: pochodzącego z Francji Guillaume Néry – mistrza freedivingu, Austriaka Gerharda Gulewicza pasjonata ekstremalnego kolarstwa oraz Norwega Halvora Angvika amatora ryzykownych lotów, którzy realizują swoje marzenia i przekraczają granice fizycznej i psychicznej wytrzymałości człowieka.

 

Życie na krawędzi” to 90-cio minutowy dokument przedstawiający sylwetki trzech niezwykłych mężczyzn, którzy poprzez swoje zainteresowania i styl życia przedstawiają pragnienia i pasje współczesnego społeczeństwa.

 

Film przedstawia nowatorskie podejście do lotów ekstremalnych w kostiumie (Halvor Angvik), ukazuje podwodne tajemnice nurkowania swobodnego (Guillaume Nery), a także zabiera nas w rowerową podróż, która ma niewiele wspólnego z popołudniową przejażdżką po parku.

 

Latają nad ostrzami norweskich klifów, nurkują w głębinach oceanu bez żadnego zabezpieczenia, pokonują rowerem najcięższe trasy. Udowadniając wszystkim, że ludzkie ciało i jego wytrzymałość może być większa niż się komukolwiek wydaje zasługują na miano superbohaterów XXI wieku. Spośród tłumu innych sportowców wyróżniają ich ponadprzeciętne umiejętności i bezkompromisowe pragnie przekraczania granic własnego ciała i umysłu. Ale co ich do tego popycha? Czy w ich życiu jest coś jeszcze poza adrenaliną? Kim są na co dzień?

 

W filmie przedstawione są wszystkie etapy powstawania superbohatera – treningi, specjalistyczny sprzęt oraz wsparcie konieczne sportowcom do odniesienia prawdziwego sukcesu. Jednak sport to nie tylko radość i splendor, Życie na krawędzi ukazuje również trudy z jakimi zmagają się sportowcy – codzienna presja i walka o wyniki, które mogą zapewnić finansowanie i dalszy rozwój są nieodłącznym elementem każdego treningu. Osobiste doświadczenia naszych bohaterów pokażą jak ciężką drogę musieli przejść, ile wysiłku i zmagań z samym sobą kosztowało ich dojście, dopłynięcie i dojechanie na sam szczyt.

 

Fenomen tych niezwykłych ludzi został nie tylko dokładnie przeanalizowany merytorycznie, ale tez poddany krytyce, która pozwoli na indywidualną ocenę tego, czy ich zachowania stanowią bohaterstwo czy graniczą z autodestrukcją. Sportowcy opowiadają o swoich najbardziej osobistych odczuciach i powodach, dla których pragną dzień w dzień ryzykować własnym życiem by przekroczyć granice ludzkiej wytrzymałości.

 

W odpowiedzi przedstawiona została relacja ich najbliższych, których duma miesza się z potwornym strachem o zdrowie i życie swoich mężów, synów, braci. Idąc krok dalej poznamy opinie i spostrzeżenia znajomych i przyjaciół, dowiemy się co jedzą, co piją, jak żyją i kim tak naprawdę są współcześni superbohaterowie.

 

Pokaz filmu „Życie na krawędzi” odbędzie się 6 czerwca o 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.


 

 

Źródło: off.sport.pl

Podobne posty

Leave a Comment