233 metry nowy rekord Polski służb mundurowych!

233 metry nowy rekord Polski służb mundurowych!
233 metry nowy rekord Polski służb mundurowych!

Z radością informujemy o nowym rekordzie Polski służb mundurowych ustanowionym przez Pana Wacława Lejko a wynoszącym obecnie bagatela 233 metry! Skuteczna próba zanurzenia została wykonania w piątek, 16 czerwca 2017 roku w miejscowości Tremosine nad włoskim jeziorem Garda.

 

Rekordowe nurkowanie zostało wykonane na obiegu otwartym z czasem całkowitym 417 minut. Pobudki do tak głębokiego zanurzenia były dwie. Jedna, dość prozaiczna – chęć pokonania własnego, ustanowionego 2 lata wcześniej, również w jeziorze Garda, rekordu. Druga, bardziej chwalebna, to chęć pomocy zdiagnozowanemu na nowotwór złośliwy koledze z pracy, który wymaga leczenia w Niemczech.

 

Oprócz większej głębokości, w trakcie nurkowania spełnione musiały zostać 2 warunki: nurek jest funkcjonariuszem służb mundurowych a obecny w trakcie próby zespół zabezpieczający składa się wyłącznie z funkcjonariuszy w czynnej służbie. Konieczne było zanurzenie się na głębokość większą niż 203 metry, bowiem tyle wynosił poprzedni rekord w tej kategorii.

 

Zobaczymy jak zdarzenie to wpłynie na plany Sebastiana Marczewskiego, który na lipiec tego roku zapowiedział próbę pobicia rekordu Polski służb mundurowych. Planowane nurkowanie również ma zostać wykonane we włoskiej Gardzie.

 

Serdecznie gratulujemy!


 

Aktualizacja na dzień 29 czerwca 2017 roku

Profil z nurkowania na głębokość 233 metrów w jeziorze Garda w dniu 16 czerwca 2017 roku

233 metry nowy rekord Polski służb mundurowych!
Źródło: biurorekordow.pl

 

Źródło: biurorekordow.pl

Podobne posty

10 Thoughts to “233 metry nowy rekord Polski służb mundurowych!”

 1. Sebastiana

  To bardzo ciekawe tego dnia byłem wraz z Krzysztofem gdy kolega wyszedł z wody i rozmawialiśmy z supportem oraz samym nurkiem i on i jego koledzy potwierdzili głębokość 150 m. Tłumacząc się problemami technicznymi WIĘC JAK TO JEST I GDZIE SĄ PROFILE NURKOWE NIKT ICH NIE WIDZAL HYYY. KOLEGO CZEKAMY NA PROFILE Z MIN 2 KOMPUTEROW NURKOWYCH. . BEZ PROFILI NIE MA REKORDU.

  1. Bodzio

   A to ciekawe…

  2. Tomek

   Sebastianku wrzuć link do wydruku (.pdf) z komputerów z przepłyniecia Hańcza „wzdłuż po dnie”. Żeby utrzeć nosa niedowiarkom. Najlepiej z obydwu żeby się nie czepiali.

  3. Slawek

   Wystarczy że u ciebie są profile z dwóch komputerów co się nie pokrywają, twój rekord jest dokładnie opisany w linkach poniżej na jollydiver

  4. Slawek

   Widoczne nie uznali cię za osobę ,która mają,,obowiązek,, informować o przebiegu nurkowania.A swoje zrobili bez zbędnego szumu.

 2. Mieciu

  Pan Sebastian ma niezły tupet żeby wołać o profile… kiedy to sam fabrykował w paincie swój pierwszy wyczyn i został tutaj zdemaskowany.

  1. Sebastiana

   Hihi kolego zapraszam na fb mego i popatrz na datę 23.07.2017 r. Są 2 ODCZYTY Z komputerow. Pozdrawiam

  2. Sebastiana

   Hihi kolego zapraszam na fb mego i popatrz na datę 23.07.2016 r. Są 2 ODCZYTY Z komputerow. Pozdrawiam

Leave a Comment