Agata Bogusz poprawiła rekord Polski w kategorii FIM

Agata Bogusz poprawiła rekord Polski kobiet w kategorii FIM
Agata Bogusz ustanowiła nowy rekord Polski
w kategorii FIM

Polki nurkujące na bezdechu nie spoczywają na laurach. Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy o poczynaniach polskich freediverek podczas mistrzostw w fińskim Turku a dziś następne doniesienia ze świata jednego wdechu. Przypomnę tylko, poprawione 2 rekordy Polski w DYN i DNF przez Magdalenę Solich (więcej: Nowy rekord Polski w DNF kobiet! oraz Freedivingowo-rekordowo. Panie ustanawiają nowy rekord Polski w DYN).

 

Śpieszę z informacją o kolejnym, poprawionym rekordzie Polski. Tym razem znana wszystkim fanom nurkowania bez akwalungu Agata Bogusz zanurzając się na głębokość 55 metrów ustanowiła nowy rekord Polski kobiet w kategorii FIM (Free Immersion). Dodam tylko, że życiowy rekord Agaty w kategorii FIM wynosi obecnie 60 metrów i został ustanowiony wczoraj, podczas treningu.

 

Free immersion (FIM) to dyscyplina polegająca na zanurzeniu oraz wynurzeniu się freedivera jedynie poprzez podciąganie się na linie. Zanurzenie może następować głową bądź nogami w dół lub naprzemiennie. Aktualną rekordzistą świata w FIM jest Natalia Mołczanowa, która w dniu 21 września 2013 roku u wybrzeży greckiej miejscowości Kalamata zanurzyła się na głębokość 91 metrów.

 

Serdecznie gratulujemy Agacie Bogusz odzyskania tytułu rekordzistki Polski w FIM!


 

Czytaj także:

Magdalena Solich rekord DNF
Nowy rekord Polski w DNF kobiet!
DYN kobiet rekord Polski
Freedivingowo-rekordowo. Panie ustanawiają nowy rekord Polski w DYN

 

Źródło: Instagram boguszowa

Podobne posty

Leave a Comment