Na Gardzie trwają poszukiwania polskiego nurka

Na Gardzie trwają poszukiwania polskiego nurka
Na Gardzie trwają
poszukiwania polskiego nurka

Wiadomość z ostatniej chwili!

Na włoskim jeziorze Garda, nieopodal portu Tremosine trwają poszukiwania zaginionego nurka pochodzącego z Polski. W poszukiwaniach uczestniczą członkowie straży przybrzeżnej, straży pożarnej, żandarmerii oraz ochotnicy z Tremosine.

 

Nurkowanie grupy przyjaciół rozpoczęło się dziś rano. Niestety jeden z nurków nie pojawił się na powierzchni. Przyczyny wypadku nie są znane.

 

Jezioro Grada jest w tym roku chętnie odwiedzane przez polskich nurków. Najwięcej nurków pojawia się na Gardzie celem wykonania naprawdę głębokich, ponad 200-metrowych nurkowań.

 

Poprzedni wypadek nurkowy Polaka na Gardzie miał miejsce zaledwie trzy miesiące temu (więcej: Polak zginął podczas kursu nurkowego full trimix na Gardzie).

 

Zaledwie pięć dni temu informowaliśmy o rekordowym nurkowaniu Włocha w Gardzie. Luca Pedrali wykonał zanurzenie na głębokość 264,8 metrów (więcej: Włoch Luca Pedrali zanurkował na 264 metry).


 

Aktualizacja godz. 19:30 – odnaleziono ciało Polaka

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas próby zanurzenia na obiegu otwartym na głębokość 275 metrów. Na głębokości 60 metrów czekali dwaj nurkowie zabezpieczający. Kiedy w ustalonym czasie nurek nie pojawił się na głębokości 60 metrów postanowili oni sprawdzić głębiej, zanurzyli się do 100 metra. Niestety nie spotkali zaginionego nurka.

 

Nurkowanie miało zakończyć się o godzinie 11. Służby zostały powiadomione około godziny 14.

 

Ciało 38-letniego Polaka zostało odnalezione na głębokości około 230 metrów. Włosi poinformowali o rozpoczętej akcji wydobycia ciała.

 

Rodzinie, Znajomym, Przyjaciołom nurka składamy najszczersze wyrazy współczucia.


 

Aktualizacja na dzień 23 września 2017 roku

Wczoraj przed północą włoskie media poinformowały o wydobyciu ciała Polaka. Zostało ono odzyskane przez podwodnego robota (ROV) należącego do wolontariuszy jeziora Garda. Operacja prowadzona była wspólnie ze strażą przybrzeżną.


 

Informacja o ostatnim pożegnaniu Wacława Lejko

W dniu 30 września 2017 roku (sobota) o godz. 12:00 w kościele w Zabłudowie odbędzie się ceremonia pogrzebowa Wacława Lejko. Rodzina prosi o przekazanie wiadomości wszystkim zainteresowanym.


 


 

Źródło: giornaledibrescia.it; ilgiorno.it; larena.it; Facebook Under Pressure – Nurkowanie

Podobne posty

5 Thoughts to “Na Gardzie trwają poszukiwania polskiego nurka”

  1. Ula

   Dziękuję za link. Artykuł został uzupełniony o garść informacji o nurkowaniu.
   Pozdrawiam, Ula

 1. Romano

  Tak jest jak mozna , jak kazdy moze zostac nurkiem technicznym co stało sie popularne w Polsce ,

  1. ewka

   Nurkowanie techniczne zyskało na popularności nie tylko w Polsce. Dziś, osiągnięcie głębokości 200 metrów nie stanowi większego problemu. Szkoda tylko, że wszystko na szybko i bez celu… 🙁

  2. Obserwator

   Tak sie sklada romano pajacu ze ten nurek byl jednym z najlepszych nurkow technicznych w Polsce. Olbrzymie doswiadczenie. Jak nie masz wiedzy to sie nie udzialaj. Komentowac mozesz swoje nurkowania w wannie.

Leave a Comment