Bądź jak James Bond nurkuj w luksusowej łodzi podwodnej

Bądź jak James Bond w luksusowej łodzi podwodnej
Bądź jak James Bond
w luksusowej łodzi podwodnej

Nurkowanie nie jest dla Ciebie a mimo to marzysz o lataniu w głębiach mórz i oceanów? Teraz dzięki luksusowej łodzi podwodnej niczym bohater filmów akcji James Bond możesz zrealizować swoją fantazję.

 

Za bagatela 1,7 miliona dolarów możesz ziścić tę wizję, bowiem tyle potrzeba by zakupić luksusową, futurystyczną łódź podwodną, która pozwala odkrywać tajemnice podwodnego świata bez konieczności zamoczenia się.

 

DeepFlight Super Falcon, bo taka jest oficjalna nazwa tego podwodnego cacka, został zbudowany w Kalifornii przez firmę Hawkes Ocean Technologies. Jest to dwumiejscowa, skrzydlata, luksusowa łódź podwodna, która może zabierać swoich pasażerów na niezapomniane, podwodne przejażdżki.

 

Ten niestandardowo zbudowany pojazd podwodny jest przeznaczony do nurkowania pod powierzchnią oraz do pływania wśród zwierząt morskich. Potrafi on także zręcznie poruszać się wśród podwodnych kanionów, a nawet wykonywać podwodne beczki. W tej wyjątkowej łodzi podwodnej można naprawdę latać po podwodnym świecie.

 

Bądź jak James Bond w luksusowej łodzi podwodnej
Bądź jak James Bond
w luksusowej łodzi podwodnej

Wymiary wehikułu, którego nie powstydziłby się nawet agent James Bond, to 6,4 metry długości oraz 2,7 metrów rozpiętości skrzydeł. W zależności od konfiguracji pojazdu może on zabrać na pokład 2 lub 3 osoby a następnie zanurzyć się z nimi nawet na głębokość 120 metrów.

 

Super Falcon posiada jedną wyjątkową cechę odróżniającą go od tradycyjnej łodzi podwodnej – zawsze dodatnią pływalność. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa nurkowania w łodzi. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek nagłej awarii podwodny pojazd traci moc i powoli wynurza się na powierzchnię.

 

Wehikuł nurkuje zupełnie jak wieloryb, dziobem w dół wykorzystując wygenerowany ciąg, tak by pojazd mógł zejść poniżej powierzchni wody. Ten podwodny okręt wykorzystuje zasadę windy oraz zasadę regularnego lotu do podwodnego szybowania.

 

Super Falcon obecnie jest już sprzedawany. W cenie 1,7 miliona dolarów zawarta jest opieka pilota oraz szkolenie. Firma przyznaje, że w tej nietuzinkowej łodzi podwodnej nurkowało już kilku znanych klientów, wśród nich: Sir Richard Branson, brytyjski miliarder, potentat oraz słynny amerykański poszukiwacz przygód Steve Fossett.


 

Update na dzień 3 kwietnia 2014 roku:

 

Uwaga, luksusowy resort na Fidżi oferuje za bagatela 1000£ (5000 zł) przejażdżkę tą luksusową łodzią. Cena obejmuje dwugodzinną wycieczkę podczas której goście hotelu mogą odkrywać czyste wody południowego Pacyfiku bez zamoczenia koniuszka palca.


 

 

Źródło: www.livescience.com; dailymail.co.uk


 

 

Zerknij także na:

 

car
Podwodne samochody
Łódź podwodna
Życie na łodzi podwodnej
w czasach wojny

Podobne posty

3 Thoughts to “Bądź jak James Bond nurkuj w luksusowej łodzi podwodnej”

 1. Marek

  Jak wygram w lotto jakas kumulację, to sobie sprawię takie cudenko.

 2. anka

  Z Bondem w takiej lodzi…ach, mi sie zamarzylo…tylko nie wiem, ktore wcielenie bonda wybrac;)

 3. Bond

  My name is bond, james bond…
  Tylko jak tu jakas sexi panne pod woda poderwac 😉

Leave a Comment