Kolejny nurek ofiarą wraku promu Sewol

Kolejny nurek ofiarą wraku promu Sewol
Kolejny nurek ofiarą wraku promu Sewol

Wczoraj wydobyto na powierzchnię z wraku promu Sewol zatopionego u wybrzeży Korei Południowej nieprzytomnego, krwawiącego nurka. Bardzo szybko przetransportowano poszkodowanego do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon. Dokładna przyczyna śmierci nie jest znana. Ofiara została zidentyfikowana, był to 46-letni Kim (nie są podawane dokładne dane nurka).

 

Jest to już kolejny, drugi nurek, który zginął podczas akcji wydobywania ciał z wnętrza wraku promu Sewol. Nieznane są dokładne przyczyny wypadku. Wiadomo jedynie, że nurek brał udział w podwodnych pracach polegających na otwarciu kadłuba w nowym miejscu w celu wyciągnięcia ciał 16 ofiar wciąż pozostających we wraku. Od dnia 21 maja br. z wraku nie wydobyto żadnego ciała.

 

Wspominałam już w poprzednich wpisach, że na wraku panują trudne warunki. Nurkowie muszą walczyć z silnymi prądami i pracować przy niemal zerowej widoczności. Okazuje się, że blisko 24 nurków ucierpiało w trakcie dotychczasowych prac na wraku, były to zarówno urazy, jak i przypadki choroby dekompresyjnej.


 

 

Źródło: theguardian.com, bbc.com


 

Zobacz także:

Prom pasażerski zatonął u wybrzeży Korei Południowej
Prom pasażerski zatonął u wybrzeży Korei Południowej
Cywilny nurek zmarł podczas przeszukiwania wraku promu Sewol
Na wraku promu Sewol zmarł cywilny nurek

 

Podobne posty

Leave a Comment