Na Malcie zapłacimy opłatę klimatyczną

Na Malcie zapłacimy opłatę klimatyczną
Na Malcie zapłacimy opłatę klimatyczną

Od dziś, 1 czerwca br., na Malcie zapłacimy nowy podatek od turystów. Tak naprawdę jest to odpowiednik naszej opłaty klimatycznej.

 

Stawka opłaty na Malcie wynosi 50 eurocentów za dobę dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat. Wprowadzono również stawkę maksymalną, jest to 5 euro za pobyt.

 

Oczywiście nieprzypadkowo Malta wprowadza opłatę klimatyczną właśnie teraz. Ze względu na utrzymujące się stale zagrożenie zamachami terrorystycznymi w Egipcie rzesze turystów poszukują urlopowej alternatywy. Zagadnienie to dotyczy również nurków, dla których Morze Czerwone jest prawdziwym, podwodnym rajem. Również my szukamy kuszących, niezbyt odległych destynacji, które mogą być celem tygodniowej wyprawy. Z pewnością Malta, obok Chorwacji, jest jednym z takich krajów. Polecamy zwłaszcza fanom nurkowania wrakowego.

 

Co prawda płatność miała obowiązywać już od 1 kwietnia br., jednak protesty hotelarzy, którzy zgodnie z wprowadzonymi przez władze maltańskie przepisami będą zobowiązania pobierać i egzekwować opłatę od swoich gości, doprowadziły do późniejszego wejścia w życie przepisów. Rząd Malty szacuje, że nowy podatek zasili państwowy budżet o około 6 mln euro rocznie.


 

 

Źródło: Timesofmalta

Podobne posty

Leave a Comment