Medycyna dla nurkujących – biblia wiedzy już w sprzedaży!

Medycyna dla nurkujących - biblia wiedzy już w sprzedaży!
Medycyna dla nurkujących – biblia wiedzy już w sprzedaży!

Z radością informujemy naszych Czytelników, że od wczoraj – 7 września 2020 r. dostępna jest w sprzedaży kolejna książka dr. med. Jarosława Krzyżaka Medycyna dla nurkujących. Powstała ona we współpracy z wybitnym specjalistą medycyny tropikalnej i podróży prof. dr. med. Krzysztofem Korzeniewskim.

Zapowiedź premiery książki miała miejsce na ostatniej konferencji Baltictech w listopadzie 2019 roku. Jednak ze względu na prace autorskie i redakcyjne pierwotny termin (z tego co pamiętamy miał to być luty tego roku) wydania książki Medycyna dla nurkujących uległ zmianie. Dodatkowe, niemożliwe do przewidzenia zakłócenia w pracy nad książką spowodowała epidemia koronawirusa. Jednak na taką pozycję na rynku wydawniczym warto było poczekać tych kilka miesięcy!

Medycyna dla nurkujących to biblia wiedzy. Jest to kultowa pozycja, prawdziwy MUST HAVE dla każdego NURKA!

Medycyna dla nurkujących w liczbach:

908 ilustrowanych stron

290 zdjęć i rycin

95 tabel dla nurków

12 map kontynentów i regionów świata

Przypomnę tylko, że poprzednia książka Medycyna nurkowa została wydana 14 lat temu. Od tego czasu trochę zmieniło się w medycynie nurkowej, stąd potrzeba wznowienia publikacji. Ponadto ze względu na fakt coraz częstszych podróży amatorów nurkowania w dalekie, egzotyczne rejony obecna publikacja została poszerzona o zagadnienia związane z podróżowaniem i przebywaniem nurków w obcych strefach klimatycznych i sanitarnych. Liczba miłośników nurkowania w strefie tropiku i subtropiku stale rośnie, rozpowszechnienie wiedzy na temat występujących zagrożeń oraz stosowania podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej wydaje się koniecznością. Szczególnie na wyprawach w strefie międzyzwrotnikowej, gdzie jesteśmy narażeni na ekspozycje różnych patogenów. Warto mieć ich świadomość i nauczyć się im zapobiegać. Największym problemem zdrowotnym dla nurkujących w miejscach o niskich standardach sanitarnych jest biegunka podróżnych. Kolejnym zagrożeniem są choroby przenoszone przez komary, muchówki, kleszcze i inne owady. Również wśród nurkujących zdarzają się przypadki zachorowań na choroby zakaźne, przeciw którym dostępne są szczepienia ochronne. Jednak nie zawsze są przyjmowane przed wyjazdem. Nowością jest bogato ilustrowany rozdział poświęcony niebezpiecznym zwierzętom lądowym i morskim.

Każdy certyfikowany nurek powinien wykazać się w praktyce znajomością zagadnień, których wykorzystanie może uratować zdrowie albo życie własne lub partnura. Spopularyzowanie się oraz dostępność nurkowania wiąże się ze wzrostem liczby wypadków nurkowych, najczęściej dowiadujemy się jedynie o tych śmiertelnych. Książka Medycyna dla nurkujących, to rodzaj podręcznika, który ma wyposażyć nurka w niezbędną wiedzę pozwalającą zarówno bezpiecznie się zanurzyć, jak i wrócić na powierzchnię.


Książka dostępna jest obecnie w sprzedaży internetowej za pośrednictwem strony:

www.medycynanurkowa.pl

Cena regularna: 298 zł (z dostawą)

Cena promocyjna -20%: 238,40 zł (z dostawą) – TYLKO do 30 września 2020!

UWAGA: dodatkowe rabaty możliwe w przypadku zakupu dwóch sztuk lub więcej, szczegóły w kontakcie za pośrednictwem strony medycynanurkowa.pl

Na wskazanej powyżej stronie www zapoznacie się również z przykładowymi stronami książki Medycyna dla nurkujących.

Książka rekomendowana jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, Wojskową Izbę Lekarską oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

Autorzy polecają książkę wszystkim nurkującym, niezależnie od poziomu wiedzy nurkowej, instruktorom nurkowania oraz lekarzom.


 

Źródło: medycynanurkowa.pl

Podobne posty

Leave a Comment