Polak zginął podczas nurkowania w Cork

Wypadek Polaka w Cork
Wypadek Polaka w Cork
Wypadek Polaka w Cork

Do wypadku nurkowego, 29 grudnia 2019 w godzinach popołudniowych, doszło w Irlandii w hrabstwie Cork podczas nurkowania w miejscu zwanym Drake’s Pool. Jest to osłonięty fragment rzeki Owenabue, wykorzystywany do cumowania jachtów i małych łodzi.

Maksymalna głębokość w tym miejscu to 8 metrów. Wykonywane w tym miejscu nurkowania zazwyczaj dotyczą prac związanych z cumowaniem i kotwiczeniem łodzi.

40-letni Piotr Pieciak mieszkający w Crosshaven, południowej części hrabstwa Cork, zszedł pod wodę w celu poprawienia mocowania cumy. Nurkował wraz z dwoma innymi nurkami. Piotra partner wynurzył się na powierzchnię, gdzie czekał na swojego partnera.  Do zdarzenia doszło około godziny 16.00. Koledzy Piotra zauważyli brak bąbli na powierzchni wody, zanurzyli się i znaleźli nieprzytomnego Piotra na głębokości 3,5m. Wydobyli go na powierzchnię.

Na powierzchni przystąpiono natychmiast do akcji resuscytacyjnej, a w odpowiedzi na wezwaną pomoc na miejsce zostały zadysponowane m.in: lokalna jednostka straży przybrzeżnej, karetka pogotowia oraz helikopter straży przybrzeżnej z Waterford. Ratownicy przejęli akcję reanimacyjną, a nieprzytomny nurek został przetransportowany do szpitala w Cork. Pomimo sprawnej akcji i szybko udzielonej pomocy nie udało się uratować Polaka.

To drugi śmiertelny wypadek nurkowy Polaka tego dnia. Do pierwszego doszło podczas nurkowania w jeziorze Dymno.

źródło: londynek.net, irishtimes.com, breakingnews.ie, echolive.ie

 

Podobne posty

Leave a Comment