Polski freediver Mateusz Malina rekordzistą świata!

Polski freediver Mateusz Malina rekordzistą świata!
Polski freediver Mateusz Malina rekordzistą świata!

Gratulujemy! 9 listopada tego roku polski freediver – Mateusz Malina na zawodach w Brnie ustanowił nowy rekord świata w konkurencji DNF (Dynamic No Fins – dynamika bez płetw) pokonując na jednym oddechu 226 metrów! Warto podkreślić, że jest to również nowy rekord Polski!

Tym samym pobity został rekord Chorwata – Gorana Colaka z 21 listopada 2013 roku wynoszący zaledwie metr mniej (225 metrów).

 

W czerwcu bieżącego roku informowaliśmy Was o Nowym rekordzie Polski w DNF Mateusza Maliny. Wtedy też freediver pokonał 213 metrów również na zawodach w Brnie.

 

Wtedy też Polakowi brakowało 12 metrów do rekordowego przepłynięcia Gorana Colaka. Okazało się, że nie jest to niemożliwe, pokonał swój poprzedni rekord życiowy o 13 metrów!

 

Jak po starcie napisał rekordzista świata walka toczyła się przede wszystkim w jego psychice: Pierwsze 200 metrów, jakie przepłynąłem to była walka ze swoimi myślami, wątpliwościami, ale właśnie na początku drugiej setki poczułem, że dopłynę kolejną długość basenu i wrócę.

 

Na Fanpagu Mateusza czytamy: Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu! Moja motywacja i wola są niezniszczalne. Tyle razy ile upadam i ponoszę porażkę, tyle razy podnoszę się by podjąć wyzwanie na nowo! Wczoraj w końcu udało mi się osiągnąć cel. Nie potrafię wyrazić jak jestem z tego powodu szczęśliwy. Wiem, że nic nie trwa wiecznie i pewnego dnia, ktoś pobije ten rekord…jednak jest on dla mnie bardzo ważny z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ stanowi potwierdzenie, że moje metody treningowe, podejście i wiedza, zmierzają we właściwym kierunku.

 

Gratulujemy podejścia oraz osiągnięć i życzymy wielu sukcesów w pokonywaniu własnych słabości i osiąganiu kolejnych celów!


 

Zobaczcie do końca radość mistrza z ustanowienia rekordu:

 


 

 

Źródło: facebook.com/mattmalinafreediving


 

Zobacz także:

Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny
Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny

 

Podobne posty

One Thought to “Polski freediver Mateusz Malina rekordzistą świata!”

  1. Kiona

    Hey, that post leaves me feeling fooslih. Kudos to you!

Leave a Comment