Ustanowiono rekord świata w podwodnym sprzątaniu

Ustanowiono rekord świata w podwodnym sprzątaniu
Ustanowiono rekord świata w podwodnym sprzątaniu

W dniu 23 kwietnia 2014 roku w Abu Dhabi ustanowiono nowy rekord świata w podwodnym sprzątaniu. Akcja odbyła się w ramach „Zanurkujmy razem by chronić nasze morskie środowisko”.

 

Ochotnicy zebrali około około 9 ton odpadów. W przedsięwzięciu udział wzięło 300 nurków-wolontariuszy, których wspierały statki (DSV) z pełnym wyposażeniem nurkowym oraz łodzie nurkowe. Akcja oczyszczania morza z odpadów miała na celu podniesienie świadomości na temat negatywnych skutków zaśmiecenia podwodnego świata.

 

Jak przyznają sami organizatorzy, nie spodziewali się tak ogromnej ilości zebranych śmieci. Jednak mają oni nadzieję, że sprzątanie przysłuży się morskim gatunkom żyjącym w okolicznych wodach. Trzeba pamiętać, że morze jest źródłem utrzymania dla wielu okolicznych mieszkańców, poczynając od rybaków na wszystkich firmach i organizacjach świadczących usługi dla turystów odwiedzających Abu Dhabi kończąc. Stąd dla każdego priorytetem powinna być ochrona środowiska morskiego.

 

Organizatorzy oraz przedstawiciele organizacji biorących udział w akcji serdecznie podziękowali nurkom-wolontariuszom za ich ciężką pracę, poświęcony czas oraz entuzjazm jaki towarzyszył przedsięwzięciu.

 

My również przyłączamy się i popieramy wszelkie tego typu akcje. W Polsce najczęściej poddawane podwodnym porządkom są zbiorniki słodkowodne między innymi Zakrzówek czy jezioro Dominickie (Boszkowo). Na tym ostatnim zbiorniku w dniu 24 maja br. odbędzie 6ta już edycja czyszczenia jeziora. Start o godzinie 10:00. Zapraszamy wszystkich amatorów podwodnego porządku!


 

 

Źródło: gulftoday.ae

Podobne posty

Leave a Comment